Klub hravých lidiček

Svatby a oslavy

Ubytování a rekreace

Firemní akce

Jednorázové akce

Programová náplň

Našim cílem je nenásilným, přirozeným, avšak důsledným působením naučit děti samostatnosti, schopnosti se rozhodovat, umění se zapojit do společnosti a stát se nejen její součástí, ale i obohatit ji o svou osobnost. K dosažení tohoto cíle jsme vytvořili soubor činností, které zařazujeme díky malému počtu dětí do naší nabídky a individuálně je s našimi svěřenci procvičujeme. Víme, že každé dítě má jiné potřeby a schopnosti přijímat informace a podněty kolem nás a tak k tomu i náš klub hravých lidiček přistupuje.

ORGANIZACE DNE

7,30 - 9,30: PŘÍJEM DĚTÍ, VOLNÁ HRA, ROZCVIČKA - PROTAŽENÍ

9,30 - 10,00: HYGIENA, RANNÍ SVAČINA

10,00 - 10,45: VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

10,45 - 11,45: POBYT VENKU při nepříznivém počasí využíváme nově zrekonstruovanou hrací stodolu

11,45 - 12,00: HYGIENA

12,00 - 12,30: OBĚD, společné stolování, odchody dětí domů

12,30 - 14,30: POLEDNÍ KLID odpolední klid, četba, poslech relaxační hudby

14,30 - 15,00: HYGIENA, SVAČINA, odchody dětí domů

15,00 - 15,45: VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

15,45 – 17.00: VOLNÁ HRA, ZÁJMOVÉ AKTIVITY, ODCHOD DĚTÍ DOMŮ (viz přehled zájmových aktivit)

Vyzvednutí dítěte je možné i po 17 hodině, ale je třeba dohodnout tuto skutečnost minimálně 2 dny předem za poplatek 100, -Kč za každou započatou hodinu.

Aktivity dětí během dne:


Angličtina hrou

Nejúčinnějším způsobem, jak naučit předškolní dítě cizímu jazyku je formou hry. Chceme anglický jazyk zařadit jako nezbytnou součast denního programu. Pravidelně začleňovat hry, zpívání a běžnou komunikaci v AJ.

Výtvarné a pracovní činnosti

Ve výtvarné činnosti rozvíjíme svoji fantazii, žádná pravidla neexistují, jen to, co se mi líbí a jak já to cítím. Kreslíme pastelkami, tužkou, malujeme vodovkami , temperou, štětcem ,špejlí, prsty nejen na papír, ale také na sklo, dřevo nebo na tričko. Určitě se nebojíme nakreslit cokoli, třeba krokodýla. Naučíme se pracovat s jehlou a nití a tak vůbec, co nás napadne.

Dramatizace, divadlo, karneval

Učíme se dramatizovat jednoduché pohádky nebo verše. Nejde o umělecké výkony pro širokou veřejnost, ale jen pro nás , naše blízké , ale hlavně pro zábavu.Nemusí být čas karnevalů, abychom se převlékli do masek. Vždyť během roku je spousta důvodů pro legraci a kamarádské posezení.

Komunikace,řeč, správná výslovnost

Každý den máme důvod si spolu posedět a popovídat.Než půjdeme do školy, chceme se naučit správně vyslovovat, nestydět se mluvit s kamarády nebo dospělými. Budeme se ptát a zase si odpovídat, vyjadřovat svoje názory a dělit se s ostatními o nové poznatky. A při tom povídání se také naučíme naslouchat druhým a něco o společenském chování a mezilidských vztazích.

Příroda a výlety

Výlety do přírody a za zvířátky jsou super.Když nám čas, počasí a maminky dovolí, uděláme si společný výlet nebo třeba vyrazíme na celý týden do hor. Ve Škvorci máme velikánskou zahradu a je samozřejmostí každodenní pobyt na čerstvém vzduchu. Klidně celé dopoledne.

Hra, pohyb, zábava

Hra je to nejdůležitější pro náš rozvoj. Hrajeme si se stavebnicí, auty, panenkami, na kadeřnici nebo na opraváře.Ale vlastně si hrajeme při jakékoli činnosti i při učení. Hrou se učíme nové věci nebo si opakujeme, co už umíme. Hra je prostě celý náš dětský život, aby z nás za pár let byli fajn dospělí lidé.

Hudba, zpěv, tanec

Abychom měli veselou mysl, zpíváme si každý den za doprovodu kytary. Hudba, to je také tanec a pohybové dovednosti. Rytmus vyťukáváme na čemkoli, třeba na ramenou, na zemi nebo s oříšky. A když dostaneme do rukou hudební nástroj, jsme už jako malý orchestr.

Rozvíjení poznání

Je spousta věcí, které nás zajímají.Hledáme odpovědi na každou otázku ze života lidí, zvířat, věcí. Abychom měli dost sebevědomí, potřebujeme toho také dost znát. Nejzákladnější je samostatnost a sebeobsluha v každodenních činnostech a pak vše ostatní. Učíme se samostatně myslet, počítat, poznávat barvy a vůbec vše kolem nás.

Novinky a akce


Příměstské tábory 2016

Letos pořádáme dva tábory a to 25.-29.7. a 15.-19.8.2016

Zápis do přímětských táborů

14.7.2010 probíhá zápis do příměstských táborů v době prázdin.

Den otevřených dveří

26.6.2010 Vás srdečně zveme na den otevřených dveří.

Kalendář


 «  březen 2019  » 
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431